Fotele rozkładane zamiast kanapy

Zanim zakochaliśmy się w kanapach, rozsiadaliśmy się w salonach w fotelach. Wygodne oparcia, szerokie siedzenia sprzyjały długim rozmowom. Z czasem przyszła potrzeba rozkładania fotela w łóżko do spania. Salony zmniejszyły się jakoś z pałacowych komnat do niewielkich pokoi, więc wszystkie meble zaczęły przyjmować więcej niż jedną funkcję.

Meble składane i systemowe

Pojedyncze meble zaczęły spełniać kilka ról. Najbardziej funkcjonalne stały się te, które można łączyć, rozdzielać, ustawiać w sobie jedynie wiadomy sposób, by zagospodarować odpowiednio wszystkie wolne kąty, czyli mówimy o meblach systemowych oraz wszelkiego rozkładanych narożnikach i kanapach. Niewielkie powierzchnie zaczęły wymuszać praktyczne rozwiązania. Babcine ciężkie komody lakierowane, stały się lekkimi komodami z szufladami. Pozbyły się nadstawek i szklanych witryn, szafy uzyskały przesuwane drzwi, zamiast szeroko otwieranych. Z uwagi na to, że szafy najlepiej się sprawdzają w loggiach, załamkach pokoi i niewykorzystanych rogach, to najlepiej jest robić je na zamówienie. Obecnie nawet sklepy internetowe robią meble pod wymiar. Szafa biała przesuwna jest dostępna nawet w sklepach online. Podobnie jak fotele wypoczynkowe. Meble tapicerowane można kupić w sieci w korzystnych cenach.

Łóżka wygodniejsze niż fotele rozkładane

Co prawda, fotel zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż łóżko, ale komfort spania jest nieporównywalny na korzyść łóżka. A jeśli jeszcze to łóżko dzieli się z kimś na pół, jak łóżko 160×200 tapicerowane, to płaska, jednolita powierzchnia materaca zdecydowanie lepiej wpływa na wypoczynek całego ciała niż nierówna powierzchnia rozkładanej kanapy czy fotela. Takie łóżko jest nie tylko eleganckie, ale niezwykle wygodne. Lepiej jest gdy posiada także wsuwany pojemnik na pościel. W niedużych mieszkaniach każdy element, który można wykorzystać w różnorodny sposób jest wielce potrzebny. Wsuwany pod łóżko schowek może pomieścić nie tylko kołdrę i poduszki, ale także takie rzeczy jak koc czy śpiwór. Warto polubić wielofunkcyjne meble.