Komody w nowoczesnych wnętrzach

Czy wiesz od jak dawna komody goszczą w naszych domach? Jeszcze w XVI wieku chowaliśmy bieliznę pościelową oraz wyjściowe ubiory w przepastne skrzynie. Ale w pewnym momencie owe  skrzynie wzbogaciły się o boczne szuflady. Zapewne te pierwsze skrzynio-komody wyglądały zabawnie, były ciężkie i niezgrabne. Szybko jednak zmieniły kształt, stając się meblem wysokim z trzema lub nawet pięcioma szufladami różnej wielkości. Miały też różnego rodzaju wygięcia i ozdoby, inkrustacje.

Komoda do salonu

Komody są mniej lub bardziej ozdobne, chociaż te całkiem współczesne najczęściej zachęcają do siebie prostotą. Czasem posiadają nadstawkę, bardziej przypominając wówczas kredens. Komody i witryny pokojowe są ozdobą każdego pomieszczenia. Schowany głęboko w szuflady bałagan  lub wystawione za witrynową szybą zestawy porcelany lub szkła przydają elegancji i uroku. Komody są ciekawszym meblem niż szafy, ponieważ szafy sprawiają przytłaczające wrażenie, szczególnie w salonie. Bardziej nadają się do sypialni lub przedpokoju. W różnych stylach, kolorach z dowolnych materiałów mogą w zestawach stwarzać przeróżne możliwości. Komody nowoczesne są lakierowane w odcieniach dębu. Lakierowana powierzchnia jest bardziej odporna na zarysowania, pęknięcia. Trudniej na niej osiada kurz.  Meble do jadalni nowoczesne najczęściej w zestawach zawierają komody. Jedna z części posiada szklane drzwi, by ładnie można było wyeksponować ozdobne przedmioty.

Szafa do sypialni

Zestawy sypialniane posiadają łóżko tapicerowane 160×200. Najczęściej meble do sypialni dotyczą dwojga osób. Należy pamiętać o tym, że sam stelaż to nie  wszystko, gwarancją zdrowia i przynoszącego wypoczynek snu jest materac wysokiej jakości. Najlepsze są te sprężynowo-kieszeniowe, gdzie każda sprężyna jest umieszczona w oddzielnej kieszonce. Materac z jednej strony posiada warstwę pianki termoelastycznej, łagodnie dostosowującej się do sylwetki śpiącego. Szerokie, przestronne łóżka zachęcają do relaksu i wypoczynku. Komfortowe materace zapewniają spokojny, zdrowy sen. Meble do sypialni najlepiej jest kupić w sklepach internetowych, gdzie dostępne są również na raty.